Trapezi Reus - Públic Familiar

Presentació de la 23a edició del Festival Trapezi de Reus

Trapezi, la Fira del Circ de Catalunya, celebrarà enguany la 23a edició entre el 9 i el 12 de maig a Reus amb més d’un centenar de representacions impulsades per 31 companyies, que presentaran 22 espectacles.

El cartell l’encapçala la companyia belga Circus Ronaldo, que realitzarà quatre funcions, mentre que en clau catalana destaca Escarlata Circus. Es desenvoluparà en dinou escenaris de la ciutat i per primera vegada la fira impulsarà dues coproduccions.

Circus Ronaldo - Públic Familiar

Pel que fa al cartell, la proposta més destacada és la de Circus Ronaldo. A nivell internacional també destaquen les companyies brasileres Circo No Alto i La Mala, que mai han actuat a Reus. Entre els 22 espectacles que es podran veure hi haurà noms importants de l’escena tant estatal -Lanördika Circo y Danza o El Fedito- com catalana, amb Escarlata Circus com a referència.

Un dels fets destacables és que en aquesta edició per primera vegada des del festival es podran impulsar dues coproduccions, que compten amb la col·laboració de l’Ajuntament d’Olot, Àtrium Viladecans i FiraTàrrega, a més del suport del Mercè Arts de Carrer Festival. Aquestes coproduccions són “Davaiii” i “Dioptries”, de les companyies catalanes Domichovsky & Agranov i Toti Toronell, respectivament.

Toti Toronell Mostra Igualada - Públic Familiar

Tot plegat en dinou escenaris de la ciutat, que inclouen un parell de novetats. D’una banda l’ampliació de l’espai de la plaça Llibertat, que comptarà amb graderies per acollir un miler d’espectadors en un escenari circular; i de l’altra una nova ubicació a l’avinguda Carrilet.

PROGRAMACIÓ

DIJOUS 9 DE MAIG

22.30 h – Pl. del Mercadal Cabaret Alba Sarraute + Discípulos de Morales + Aimé Morales + Jimmy González + Iara Gueller + Duo 2 Filles + La Contrebande + Circonautas (Gratuït)

DIVENDRES 10 DE MAIG

18.00 h – Av. del Carrilet A s’ombra – Atirofijo Circ (Gratuït)
18.00 h – Pl. de la Llibertat A Salto Alto-entre gentilezas e exterminios – Circo No Ato (Gratuït)
18.00 h – Teatre Bravium Íntimo – Cia LaMala 10 € / 8 €
18.00 h – Mercat Central + Pl. de Prim + Pl. d’Evarist Fàbregas Itinerant Christian Padilla + Alvarito i Cia + Mortello & Manzani + La Inoxidable Marxing Band (Gratuït)
18.00 h – Jardí de La Palma El Covador – Impulse – Escola Carampa (Gratuït)
19.00 h – Pl. del Baluard Rojo estándar Lanördika (Gratuït)
19.30 h – Pl. d’Anton Borrell Fidelis Fortibus Circus Ronaldo 18 € / 15 €
20.00 h – Pl. de la Patacada Davaiii Domichosky & Agranov (Gratuït)
20.30 h – Teatre Fortuny Quan els crancs portin talons Escarlata Circus 10 € / 8 €
22.00 h – La Palma Dioptries Companyia Toti Toronell 5 € / 4 €
22.00 h – Teatre Bartrina Nu-23è Circ d’Hivern Ateneu Popular 9Barris-Animal Religion 10 € / 8 €
22.30 h – Pl. de la Llibertat Babel – Glöm Kaaos Kaamos (Gratuït)
23.30 h – Pl. del Mercadal Cabaret Alba Sarraute + Discípulos de Morales + Aimé Morales + Jimmy González + Iara Gueller + Duo 2 Filles + La Contrebande + Circonautas (Gratuït)

DISSABTE 11 DE MAIG

11.00 h Jardí de l’Estació Enològica Instal·lacions interactives: Laberint i Titeretú Itinerània (Gratuït)
11.30 h Pl. del Teatre Oyun El Fedito (Gratuït)
12.00 h Pl. de la Llibertat A Salto Alto-entre gentilezas e exterminios – Circo No Ato (Gratuït)
12.00 h Jardí de La Palma El Covador – Impulse Escola Carampa (Gratuït)
13.00 h Pl. del Mercadal Furieuse Tendresse Cirque Exalté (Gratuït)
13.00 h Pl. d’Anton Borrell Fidelis Fortibus Circus Ronaldo 18 € / 15 €
13.00 h Jardí de la Casa Rull Ovvio Kolektivo Lapso Cirk (Gratuït)
13.30 h Jardí de l’Estació Enològica Strong Lady Strong Lady Productions (Gratuït)
17.00 h Jardí de La Palma El Covador – Krash 19 Escola Rogelio Rivel (Gratuït)
17.00 h Jardí de l’Estació Enològica Instal·lacions interactives: Laberint i Titeretú Itinerània (Gratuït)
17.00 h Pl. del Teatre Oyun El Fedito (Gratuït)
18.00 h Jardí de La Palma El Covador – Quítate Escola Rogelio Rivel (Gratuït)
18.30 h  Pl. d’Evarist Fàbregas Entre Nous… Collectif Entre Nous (Gratuït)
18.30 h Pl. del Doctor Sabaté + Pl. de la Llibertat + Pl. d’Anton Borrell Itinerant Christian Padilla + Alvarito i Cia + Mortello & Manzani + La Inoxidable Marxing Band (Gratuït)
19.00 h Pl. del Baluard Rojo estándar Lanördika (Gratuït)
19.00 h Av. del Carrilet A s’ombra Atirofijo Circ (Gratuït)
19.30 h Jardí de l’Estació Enològica Strong Lady Strong Lady Productions (Gratuït)
19.30 h  Pl. d’Anton Borrell Fidelis Fortibus Circus Ronaldo 18 € / 15 €
19.30 h Teatre Bravium Íntimo – Cia LaMala 10 € / 8 €
20.00 h Pl. de la Patacada Davaiii Domichosky & Agranov (Gratuït)
20.30 h Teatre Fortuny Quan els crancs portin talons Escarlata Circus 10 € / 8 €
22.00 h Teatre Bartrina Nu-23è Circ d’Hivern Ateneu Popular 9Barris-Animal Religion 10 € / 8 €
22.00 h La Palma Dioptries Companyia Toti Toronell 5 € / 4 €
22.30h Pl. de la Llibertat Babel – Glöm Kaaos Kaamos (Gratuït)
23.30 h – Pl. del Mercadal Cabaret Alba Sarraute + Discípulos de Morales + Aimé Morales + Jimmy González + Iara Gueller + Duo 2 Filles + La Contrebande + Circonautas (Gratuït)

 

DIUMENGE 12 DE MAIG

11.00 h Pl. del Baluard Rojo estándar Lanördika (Gratuït)
11.00 h Jardí de l’Estació Enològica Instal·lacions interactives: Laberint i Titeretú Itinerània (Gratuït)
11.30 h Pl. de la Patacada Davaiii Domichosky & Agranov (Gratuït)
12.00 h Pl. de la Llibertat A Salto Alto-entre gentilezas e exterminios – Circo No Ato (Gratuït)
12.00 h Pl. d’Evarist Fàbregas +Pl. de Prim + Pl. del Doctor Sabaté Itinerant Christian Padilla + Alvarito i Cia + Mortello & Manzani + La Inoxidable Marxing Band (Gratuït)
13.00 h Pl. del Mercadal Furieuse Tendresse Cirque Exalté (Gratuït)
13.00 h Teatre Fortuny Quan els crancs portin talons Escarlata Circus 10 € / 8 €
13.00 h Jardí de la Casa Rull Ovvio Kolektivo Lapso Cirk (Gratuït)
13.30 h Jardí de l’Estació Enològica Strong Lady Strong Lady Productions (Gratuït)
17.00 h Jardí de La Palma El Covador – Quítate Escola Rogelio Rivel (Gratuït)
17.00 h Jardí de l’Estació Enològica Instal·lacions interactives: Laberint i Titeretú Itinerània (Gratuït)
18.00 h Av. del Carrilet A s’ombra Atirofijo Circ (Gratuït)
18.00 h Jardí de La Palma El Covador – Quítate Escola Rogelio Rivel (Gratuït)
18.00 h Teatre Bartrina Nu-23è Circ d’Hivern Ateneu Popular 9Barris-Animal Religion 10 € / 8 €
18.30 h Pl. d’Evarist Fàbregas Entre Nous… Collectif Entre Nous (Gratuït)
19.30 h Jardí de l’Estació Enològica Strong Lady Strong Lady Productions (Gratuït)
19.30 h Teatre Bravium Íntimo – Cia LaMala 10 € / 8 €
19.30 h Pl. d’Anton Borrell Fidelis Fortibus Circus Ronaldo 18 € / 15 €
20.00 h Pl. del Mercadal Cloenda – Bal Trap La Contrebande Gratuït

Post a Comment

#Segueix-nos a Instagram

Aquest lloc web fa servir cookies. Si continueu navegant esteu donant el vostre consentiment i accepteu la nostra política de cookies ACEPTAR

Aviso de cookies
X